Jak chronić się przed kleszczami

Jak chronić się przed kleszczami
http://www.bisnode.pl/topics/pozyskiwanie-nowych-klientow/
http://geoplansj.pl/

W obecnej porze roku, czyli na przełomie lata i jesieni dość często ludzie wyjeżdżają za miasto, bo chcą korzystać z ostatnich ciepłych dni przed późniejszymi deszczami i hulającym wiatrem. Często są to lasy, działki w ich okolicy. Wiąże się z nimi wiele czynności: zbieranie grzybów, przejażdżki rowerowe, długie spacery. Nie mniej jednak wszystko to jest ryzykowne, ponieważ bardzo łatwo można narazić się na spotkanie z kleszczem. Każdy kto kiedyś miał wie, że jego wyciąganie z ciała nie należy do przyjemności. Niestety, nie jest to jedyne następstwo takiego spotkania. Kleszcze to małe pajęczaki, których na świecie jest aż osiemset gatunków. W Polsce jak i zarówno w innych zakątkach świata – istnieją gatunki niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia człowieka.

Bowiem kleszcze przenoszą różne choroby, a aplikują je nam do krwi w momencie, gdy się wgryzają w skórę. Istnieją dwie główne kategorie metod, dzięki którym można w prosty sposób zabezpieczyć się przed chorobami:

  • Pierwsza metoda jest swoista i oznacza ona, że zabezpieczamy się wcześniej przed skutkami ugryzienia przez kleszcza. Dzieje się to w sposób przyjęcia specjalnej szczepionki. Okazuje się jednak, że ta działa tylko na jedną chorobę przenoszoną przez kleszcze – odkleszczowe zapalenie mózgu;
  • Istnieją także metody nieswoiste, bardziej popularne i częściej stosowane. Do nich zaliczają się wszelkie preparaty, które chronią człowieka przed kleszczami i je odstraszają. Są bardzo chemiczne, a ich stosowanie z pewnością nas zabezpiecza. Przede wszystkim na wycieczkę do lasu należy bardzo dokładnie zasłonić wszelkie partie ciała, co ograniczy przedostania się kleszcza bezpośrednio na skórę.

.